Jdi na obsah Jdi na menu
 


POSLOUCHEJTE HUDBU,BUDETE DÉLE ŽÍT

Hudba jako nástroj terapie

Hudba jako nástroj terapie má dlouhou historii. V Osmanské říši se pomocí ní léčili mentální poruchy a po skončení druhé světové války byly jemné tóny balzámem na duši pro poznamenaných veterány. Podle doktora Nia Maoshinga, předního odborníka na dlouhověkost a čínskou medicínu, poslech pomalé příjemné hudby blahodárně ovlivňuje lidské tělo. Snižuje vysoký krevní tlak a posiluje imunitní systém.

Pokud vás ovládá stres, dopřejte si klidné chvíle s příjemnou hudbou, nejen že vás nabije pozitivní energií, bonusem bude i lepší paměť a vyšší koncentrace. Mezi časté příznaky pacientů trpících Alzheimerovou chorobou patří úzkost a agrese. Vhodně zvolená píseň umí iv tomto případě udělat zázraky. Sice neexistují důkazy, že by hudba dokázala vyléčit nemoci jako je například rakovina, uvolňuje však napětí a potlačuje doprovodné bolesti.

Jaký druh hudby zvolit?

Nejlepší účinky mají klasická a meditační hudba. Zaposlouchejte se do legendárních klasiků jako jsou Bach, Mozart či Vivaldi, zpříjemníte si tak den a špatná nálada se může vytratit. Pokud se rádi učíte nové věci, proč nevyzkoušet hru na hudební nástroj? Studie ukázala, že dětem, které se učili hrát na hudební nástroj se zvýšilo IQ. Při hře na dechový nástroj si navíc posilujete plíce a zvyšujete tak jejich kapacitu.

Jak jistě víte, pravidelné duševní a fyzické cvičení je pro zdraví nesmírně důležité. Pokud vám však nemoc nebo starší věk brání v aktivním životě, částečnou náhradu můžete najít v hudbě. Stimuluje mozek i tělo, ať už zpíváte ve sboru nebo ji jen posloucháte, a zejména ve starším věku je zázračným lékem.

vydáno v kategorii: Lidské tělo, Nemoci, Zdraví | Leden 23, 2013, autor: admin

7.gif